Toimub üliõpilaste laulu- ja tantsupeo “Gaudeamus 2014” ideekavandite konkurss

Eesti Kooriühing ja Tartu Üliõpilasmaja kuulutavad välja üliõpilaste laulu- ja tantsupeo “Gaudeamus 2014” ideekavandite konkursi. XVII üliõpilaste laulu- ja tantsupidu Gaudeamus toimub 2014. aastal Läti Vabariigis.

Konkursile oodatakse töid, mis kirjeldavad Eesti üliõpilaskollektiivide programmi Gaudeamuse peol (kuni 2 A4). Programmi pikkus on 30 minutit.

Töös peab olema näidatud kuidas ja millises mahus on kaasatud koorikollektiivid (mees-, nais- ja segakoorid), tantsukollektiivid ja puhkpilliorkestrid.

Kuna Gaudeamus 2014. toimub laulu- ja tantsupeoga samal aastal, siis on võimalik (soovitatav)kasutada laulu- ja tantsupeo kavas olevaid numbreid. Programm peab moodustama ühe kunstilise terviku.

Ideekavandi autor peab ära märkima kunstilise juhi (kui autor iseennast kunstilise juhina ei määratle), samas peavad olema ettepanekud tantsijate üldjuhi ja puhkpilliorkestrite
üldjuhi kohale. Kunstiline juht peab omama muusikalist kõrgharidust ning varasemat töökogemust laulupeoprotsessis. Vajadusel kaasatakse kunstilisse toimkonda lavastaja,
kunstnik ja muu loominguline personal.

Ideekavandite konkursi võitjaga sõlmitakse leping sama programmi teostamiseks.

Ideekavandite hindamisel osalevad valdkonda tundvad inimesed Eesti Kooriühingu muusikanõukogust, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsist, Eesti Puhkpillimuusika
Ühingust, Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumist ja Tartu Üliõpilasmajast.

Kunstilise juhi kandidaatide ideekavand esitada märgusõnaga „Gaudeamus 2014” Tartu Üliõpilasmajja, aadressil Kalevi 24 51010 Tartu, hiljemalt 01.04.2013 kell 17.00.
Arvesse lähevad ka postiga saadetud tööd, mille ümbrikul on 01.04.2013 postitempel. Konkurss on anonüümne. Konkursil osaleja nimi, CV ja kontaktandmed lisada eraldi
suletud ümbrikus. Esitatav materjal peab olema vajadusel kättesaadav ka elektrooniliselt. Konkurssi mitte võitnute nimesid nende soovi korral ei avalikustata.
Konkursi tulemused avalikustatakse hiljemalt 02.05.2013. Gaudeamus 2014 programm ja kava peavad valmima 1. septembriks 2013.

2011. aasta Gaudeamuse Eesti kavaga olid seotud paljud kultuuriakadeemia töötajad, vilistlased ja üliõpilased. Täpsemalt: www.gaudeamus.ee

Lisainfo:
Tartu Üliõpilasmaja