Autor:
Maritta Anton

„SoundCamp“ tõi Viljandisse naaberriikide helitehnoloogia üliõpilased

28. märtsist 1. aprillini kohtusid TÜ Viljandi kultuuriakadeemias rahvusvahelise intensiivkursuse „SoundCamp“ raames helitehnoloogia üliõpilased Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust. Nädala vältel toimunud töötubades tutvustasid kultuuriakadeemia õppejõud ja tudengid naaberriigi üliõpilastele Eesti pärimuspille ning nende salvestamist. 

Partnerülikoolide koostöös välja töötatud põimitud õpirände programmid (Blended Intensive Program ehk BIP) koosnevad lühiajalisest füüsilisest õpirände perioodist, mis viiakse läbi koordineeriva ülikooli koduriigis ning virtuaalsest osast, mis on korraldatud ühise õppetööna kõigile osalejatele. 

TÜ Viljandi kultuuriakadeemias ellu kutsutud jätkuprogrammis „SoundCamp“ osalesid helitehnoloogia eriala üliõpilased Leedu muusika- ja teatriakadeemiast, Läti Jāzeps Vītolsi muusikaakadeemiast ja Tampere ülikoolist. TÜ Viljandi kultuuriakadeemiast lõid projektis kaasa helitehnoloogia eriala teise kursuse tudengid. Esimest korda toimunud intensiivnädalal osales kokku 21 partnerriikide helitehnoloogi ning üle 20 kultuuriakadeemia muusiku. 

Viie päeva jooksul toimusid erinevad salvestussessioonid, mille tarbeks valmistati ette neli asukohta: TÜ VKA muusikamaja helistuudio ja kammersaal, Viljandi muusikakooli orkestrimaja ja pärimusmuusika aida väike saal. Töötubades tutvustati väliskülalistele Eesti pärimusmuusika instrumente ja ansambleid ning salvestamise võtteid. Ühtlasi lindistati eesti ja hiiu kannelt ning viite erinevat bändi, mida juhendasid õppejõud Christoph Schulz, Sten-Olle Moldau ja Janar Paeglis TÜ Viljandi kultuuriakadeemiast ning Krišjānis Geidāns Läti Jāzeps Vītolsi muusikaakadeemiast. 

Intensiivnädala eestvedaja ja muusika tehnoloogia lektori Janar Paeglise sõnul oli "SoundCampi” näol tegemist esmakordse helitehnoloogidele suunatud üritusega Viljandis, mis pakkus kõigile osalejatele uute kogemuste, oskuste ja teadmiste omandamise võimalust. “Kõige tähtsamaks saab aga pidada uute tutvuste ja kontaktide teket ning erialase võrgustiku loomist. Ootame põnevusega järgmise "SoundCampi" toimumist Tamperes, Riias või Vilniuses,” lisas Paeglis. 

"SoundCamp” on üks seitsmest Tartu Ülikooli põimitud intensiivkursusest.  

Fotol Priit Kivimägi ettevõttest Heliart.

 

kultuur

Pärandtehnoloogid osalesid Kagu-Norra Ülikoolis toimunud rahvusvahelisel intensiivõppe nädalal

Moepööre - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Galerii: Narvas toimus Moepööre

Moepööre - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Narvas jõuavad lavale Moepöörde moekooli kollektsioonid