Maritta Anton

Oktoobris alustavad taas Tudengiduo kontserdid

5. oktoobril kell 20 saab Fellini kohvikus alguse Tudengiduo kontserdisari, mille raames astuvad publiku ette TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava üliõpilased.

Viimati toimusid Tudengiduo kontserdid 2016. aastal, millest kasvasid välja mitmed tänaseni tegutsevad muusikalised koosseisud. Näiteks sai tuule tiibadesse viiuli- ja häälekõlasid ühendav duo Leik.

2022. aasta sügisel saab tudengite musitseerimist nautida oktoobris ja novembris kokku viiel korral. Esimesel kontserdil astuvad lavale Katrina Merily Reimand ja Ott-Mait Põldsepp.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse õppekava üliõpilase ja kontserdisarja korraldaja Lisann Raidi sõnul on Tudengiduo kontserdid vahetute emotsioonide, hea muusika ja hubase keskkonna kohtumispaik. "Tudengiduo mõte hakkas idanema juba suvel, kui sõpradega arutasime omakeskis kunagiste Tudengiduo kontsertide üle," rääkis Raid. "See, missuguse säraga sellest räägiti, pani mõtlema, et miks mitte jälle kontserdisarjaga alustada. Mul on hea meel, et Fellini kohvik oli mõttega päri ja akadeemia oli valmis omalt poolt aitama."

Kontserdisarja teise korraldaja TÜ VKA kultuurikorralduse õppekava üliõpilane Laura Rulli lisas, et akadeemia muusikutega suheldes selgus, et tegelikkuses pole Viljandis peale Mulksu jämmide ja Made kontsertide kohta, kus oma õpingute tulemusi praktiseerida. "Tänu Tudengiduo kontsertidele saame Viljandi linna rahvale tutvustada täna veel vähe tuntuid, kuid tulevikus kõigile teada kultuuriakadeemia muusikuid,” lisas Rulli.

Kõik Tudengiduo kontserdid on tasuta.

Pärandilinn Viljandi otsib 2024. aasta pärandusfestivalile osalejaid

Kultuuriakadeemias valminud sämplipank avab pärimuspillide helimaailma laiemale publikule

pärand

Viljandi pärandusfestival 2024