Kunstide keskus pidas taas heategevuslikku jõululaata

30. novembril, andresepäeval, toimus taas ülikooli kunstide keskuse korraldatud üleülikooliline heategevuslik jõululaat „Andres aus mees annab jõulud“.

Laadal pakkusid ülikooli tudengid ja töötajad müügiks head ja paremat, mida jõulude ajal kingikotti panna või kohe põske pista. Sel aastal olid kauplema kutsustud ka tudengid Kõrgemast Kunstikoolist Pallas ja õppurid Tartu Kunstikoolist.

Lisaks olid oma lettidega kohal ka ülikooli erinevaid üksused ja organisatsioonid, näiteks humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekanaat, matemaatika ja statistika instituut, ülikooli muuseumipood, Rahvusvaheliste Suhete Ring, Bioteaduste Üliõpilaste Selts ja kunstide keskus ise. Kokku registreerus laadale kauplema nelikümmend müüjat, nende seas ka kuus välismaalast, kellest enamus olid ülikooli välistöötajad aning üks välistudeng. Laadalt sai osta metalli-, savi- ja tekstiili käsitööd, kujutavat kunsti, nii vintage tooteid ja disainehteid kui ka taimedega värvitud lõngu, koduseid ja idamaiseid küpsetisi ning veel palju muud. Hubase pop-up kohviku seadis üles ülikooli akadeemiline naiskoor.

Laada heategevuslik tulu, mida kogunes 293,1 eurot, läks humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaskogu (HVÜK) välja valitud tudengiprojektile. Võitjaks ostus Rahvusvaheliste Suhete Ringi (RSR) projekt, mis toetab täies mahus SOS lasteküla. RSRi sõnul on jõulud andmise, mitte võtmise aeg ning sellest tulenevalt otsustati just panustada lasteküla tegevusse.

Kunstide keskus pidas üleülikoolilist jõululaata teist aastat. Eelmise aasta laadal koguti Mäe lastekodus elavale noormehe kooliks tarvilike kunstitarvete ostmiseks üle 600 euro ning laadal osales 38 müüjat.