TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia loob Heino Elleri muusikakooliga ühise õppevõimaluse

2022. aasta sügisel alustavad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja Heino Elleri muusikakool koostööd, mille raames saavad muusikakooli õpilased 5. taseme kutseõppe lõpetamise järel omandada rakendusliku kõrghariduse kultuuriakadeemia koolimuusika eriala pilliõppe juhendaja õppesuunal.

„Elleri muusikakooli väga praktiline kutseõpe kombineerituna Viljandi kultuuriakadeemia rakendusliku kõrgharidusega valmistab suurepäraselt ette tööks pilliõppe juhendajana,“  toob esile Elleri kooli direktor Kadri Leivategija. „Paindlik õpe Tartus ning sessioonõpe Viljandis võimaldavad samal ajal pilliõppe juhendajana ka töötada. Lõuna-Eestisse tekib uudne, kvaliteetne ja hädavajalik õppimisvõimalus selleks, et professionaalsete instrumendiõpetajate järelkasv oleks tagatud kõikjal Eestis.“

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava programmijuhi Marko Mägi sõnul avab pilliõppe juhendajate koolitamine koostöös Elleri muusikakooliga kultuuriakadeemiale pärimus- ja rütmimuusika kõrval uued horisondid. „Mõlema kooli spetsiifilised tugevused liites saame õppekava, mille lõpetaja on laia muusikalise silmaringiga ja oma pilli kõrgel tasemel valdav muusikakooli õpetaja,” sõnas Mägi.

Heino Elleri muusikakooli saab sisseastumise avaldusi esitada SAIS-is kuni 26. juunini, essee tähtaeg on 25. juuni. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia sisseastumise avalduste esitamine on avatud SAIS-is 13.–29. juunil. Erialakatse ja vestlus toimuvad Elleri koolil ühiselt TÜ Viljandi kultuuriakadeemiaga 27. juunil.

Täiendav info:
www.tmk.ee/jatkuope
www.viljandi.ut.ee/et/rak

Fotol on Elleri kooli ja VKA esindajad käesoleva aasta veebruaris koostööd arutamas. Pildil vasakult: Merli Kirsimäe, Kadri Leivategija, Ain Tarro, Piret Hendrikson, Katrin Tambet, Kadri Steinbach ja Maarja Raudvee. Foto: Marko Mägi

Sound recording session

Rahvusvaheline helidisaini kursus ootab osalejaid Tamperesse

Pärandtehnoloogid osalesid Kagu-Norra Ülikoolis toimunud rahvusvahelisel intensiivõppe nädalal

Moepööre - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Galerii: Narvas toimus Moepööre