Eesti president väisas TÜ Viljandi kultuuriakadeemiat

Täna, 19. jaanuaril kell 12.00 võõrustas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia Eesti Vabariigi president proua Kersti Kaljulaidi.

Presidenti tervitas tudengiansambel Duo Priks ja Sakrits, seejärel sai ta osa III kursuse rõivakujundusülesannete esitlusest. Kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval ütles oma tervituskõnes, et meil on suur au presidenti akadeemias näha tema lühikese ametis oldud aja jooksul. 

"See käik on meile oluline sümbol teie toetusest. Me tahame teile näidata, et armastame seda, mida teeme ja täidame suure pühendumusega oma missiooni," lisas Sandoval.

Kohtumisel meie juhatuse liikmete, osakonnajuhatajate ning üliõpilasesinduse esinaisega anti presidendile ülevaade kultuuriakadeemiast, meie missioonist ja tegemistest. Tõdeti, et kuulumine ülikooli kunstide ja humanitaarteaduse valdkonda on jõuliselt Viljandi kultuuriakadeemiat Tartu Ülikoolile lähemale toonud. Samuti kinnitati presidendile, et kultuuriakadeemia lõpetanul, rakenduskõrgharidusõppe diplomiga noorel on piisav teoreetiline baas ja kõik magistriõppes edasiõppimiseks vajalikud pädevused. 

Kingiks sai ta kaasa IV kursuse metalli eriala üliõpilase Indrek Ikkoneni hõbedast valmistatud südamekujulise sõle, parmupilli koos Cätlin Jaago "Eesti parmupilli" kogumikuga ning direktorilt CD-plaadid tema enda muusikaga.