Skip to main content

Vahetusüliõpilaseks välismaale

Semester või õppeaasta väliskõrgkoolis on muutumas ülikooliõpingute tavapäraseks osaks – igal aastal kasutab järjest enam tudengeid võimalust õppida vahetusüliõpilasena välismaal. Välismaale õppima ja praktikale saab minna ka oma kulul, ent lihtsam on teha seda koduülikooli poolt pakutavaid üliõpilasvahetuse võimalusi kasutades.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased saavad partnerlepingute, rahvusvaheliste programmide (sh Erasmus, ISEP ja Nordplus) ning valitsuste ja fondide stipendiumide toel õppida vahetusüliõpilasena ülikoolides üle kogu maailma.

Kõikide tutvustatavate programmide puhul jääd TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaseks, st tegemist ei ole kraadiomandamise võimalustega välismaal.

 Liitu TÜ VKA õpirände privaatse grupiga Facebookis.

Käimasolevad konkursid ja kandideerimine

Üliõpilasvahetuse konkursid toimuvad üldjoontes jaanuarist maini. Järelkonkursid võivad aset leida ka septembris.

Loe lähemalt

Erasmus+ programm

ISEP programm

Partnerülikoolid

Õpirände planeerimine

Kui valik välismaale õppima või praktikale minna on tehtud, peaks järgmise sammuna läbi mõtlema kõik teemad, mis puudutavad õppe-ja elukorraldust õpirände ajal. Kindlasti ei tohiks planeerimise etapis unustada õppelepingut. See on dokument, milles lepitakse kokku väliskõrgkoolis plaanitud õppeainete sobivus TÜ õppekavasse. Lisaks tuleb mõelda läbi kõik välismaal elamisega seotud kulutused. Kui välismaal õppimine või praktika on edukalt läbitud, soovitame kindlasti mõelda oma kogemuse hindamise ja mõtestamise peale. Selleks soovitame omalt poolt mitmeid koolitusi ja enesehinnangu teste.

Õpirändega seotud asjaajamine

Kuidas sõlmida õppelepingut?

Õpirände stipendiumid

Jaga ja hinda õpirände kogemust

#rahvusvaheline

Theatre Technical Arts

Theatre Technical Arts
Jaga
21.03.2022
#rahvusvaheline

Community Education and Hobby Activity

Community Education and Hobby Activity
Jaga
21.03.2022
#rahvusvaheline

Estonian Traditional Music

Estonian Traditional Music
Jaga
21.03.2022