Skip to main content
Photo:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Koraalimaraton 2022

14.-15. mail toimub Viljandis Jaani kirikus Viljandi Jaani koguduse ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia eestvedamisel koraalimaraton, mille raames tulevad järjekorras ettekandele kõik kiriku laulu- ja palveraamatu (KLPR) koraalid. Ettekanne toimub pausideta 14. mai varahommikust 15. mai õhtuni.

Koraalide esitamine on pühendatud Viljandi Jaani kiriku 550. aastapäevale. Lisaks tähistatakse 30 aasta möödumist Viljandi Jaani kiriku sissepühitsemisest, 20 aasta möödumist esimesest koraalimaratonist Viljandis, 70 aasta möödumist TÜ Viljandi kultuuriakadeemia eelkäija Tallinna Kultuurharidusala kooli rajamisest ning 30 aasta möödumist kultuurialast kõrgharidust pakkuva Viljandi kultuurikolledži asutamisest.

Koraalimaratonide traditsioon algas 2002. aastal Viljandis, kui Pauluse kirikus kanti katkematu esitusena ette kõik KLPR koraalid. Sarnase taotlusega korraldatud ettelaulmised said jätku kahe algatusena Haapsalus aastatel 2011 ja 2017. Kuna 2022. aasta suvel möödub esimesest maratonist 20 aastat ning see ajaraam langeb kokku mitme teise Viljandi jaoks olulise tähtpäevaga, jõuabki koraalimaraton tagasi oma juurte juurde.

Koraalimaraton 2022 toimub TÜ Viljandi kultuuriakadeemia eestvedamisel, sh koraalide ettekandmisesse kaasatud tudengite panuse toel.

Seekordse algatuse teeb muuhulgas unikaalseks asjaolu, et hetkel on toimumas KLPR uuendamise arutelud ning korraldajad soovivad ettelaulmisesse kaasata ka osa uutest koraalidest. Nii on algatus tähistamas ka selle suure mõjuga uuenduse teekonda. 

Osale koraalimaratonil Jaani kirikus kohapeal (Pikk 6, Viljandi) või vaata otseülekannet veebilehel www.live.kultuuriakadeemia.ee.

Sündmus on tasuta.

 Koduleht

 Facebook

#kultuur
värske kraam viljandist

Värske kraam Viljandist 2022

Jaga
17.05.2022
#ettevõtlus #koostöö #kultuur
kultuuriakadeemia pärandihäkaton

Kultuuriakadeemia korraldab päranditeemalise häkatoni

Jaga
13.05.2022
#kultuur #õpetamine #ühiskonnale
Reet Aus

Tartu Ülikooli kolmekümnes vabade kunstide professor on Reet Aus

Jaga
11.05.2022